City and County of San Francisco

Our City and County of San Francisco chapters are comprised of a diverse range of public workers including engineers, architects, accountants, auditors, administrative analysts, personnel professionals, appraisers, chemists, biologists, lab professionals, industrial hygienists, healthcare professionals, IT professionals, investigative assistants, legal assistants, planners, environmental specialists, rehabilitations therapists, sign workers, and more!

Collectively, we help ensure San Francisco residents enjoy a safe, healthy, beautiful, and fair city.

Chapter Info

Staff Representatives

Alicia Flores, aflores@ifpte21.org 
Angela Long, along@ifpte21.org
Audrey Garza, agarza@ifpte21.org
Beverly Duran, bduran@ifpte21.org
Emily Wallace, ewallace@ifpte21.org
Julia Harding, jharding@ifpte21.org
Vivian Araullo, varaullo@ifpte21.org

Chapter Leadership

  1. Tina Cen-Camarao, President, DELEGATE
  2. Marianne Urrutia, Vice President, DELEGATE
  3. Lihong Li, Secretary/Treasurer, DELEGATE 
  4. Linwan Lu, DELEGATE 
  5. Francisco Santos, DELEGATE 
  6. Gabriel Carcamo, DELEGATE 
  7. Vacant, DELEGATE 
  8. Melson Mangrobang, ALTERNATE DELEGATE 
  9. Maricar Gratuito, ALTERNATE DELEGATE 
  10. Roszena Iskandar, ALTERNATE DELEGATE 
  11. Michael Wylie, ALTERNATE DELEGATE
  1. Danny Yeung, President, DELEGATE
  2. David Agam, Vice President, DELEGATE
  3. Michael Dean, Membership Director, DELEGATE
  4. Vacant, Secretary, DELEGATE
  5. Dorothy Young, DELEGATE
  6. Steven Tang, DELEGATE
  7. Cary Dare, DELEGATE
  8. Suzanne Wong, DELEGATE
  9. Armando Zapote, DELEGATE
  10. Jason Holthe, DELEGATE
  11. Chris Corgas, DELEGATE
  12. Elaine Leeming, DELEGATE
  13. Kayleigh Lloyd, DELEGATE
  14. Jonathan Lyens, DELEGATE
  15. Felix Caraballo, DELEGATE
  16. Sarah Souza, ALTERNATE DELEGATE
  17. Christian Kropff, ALTERNATE DELEGATE
  18. Vacant, ALTERNATE DELEGATE
  1. Al Barber, President, DELEGATE
  2. Julie Kendall, 1st Vice President, DELEGATE
  3. Michael Kelleher, 2nd Vice President, ALTERNATE DELEGATE
  4. Vacant, Recording Secretary, ALTERNATE DELEGATE
  1. Bianca Polovina, President/DELEGATE, EC DELEGATE, Membership & Organization VP
  2. A.J. Thomas, Vice President, DELEGATE
  3. Margaret So, Secretary, DELEGATE
  4. Valerie Barber, DELEGATE
  5. Mathew Greco, DELEGATE
  6. Robin Ho, DELEGATE
  7. Alysabeth Alexander-Tut, DELEGATE
  8. Mullane Ahern, DELEGATE
  9.  Vacant, DELEGATE
  10. Beverly Popek, ALTERNATE DELEGATE
  1. Calvin Chapman, President, DELEGATE
  2. Tm Paez, Secretary, DELEGATE
  3. Vacant, Unit Rep 3rd St., DELEGATE
  4. John “Patrick” Howell, VP South East 
  5. Patrick Warner, VP Millbrae
  6. Chris Albon, VP Bay St., DELEGATE 
  1. Marcelino Bustos, President, DELEGATE
  2. Alejandro Del Calvo, Vice President, DELEGATE
  3. Seamus McCullagh, Secretary/Treasurer, DELEGATE
  4. Mohammad Yasir, DELEGATE
  1. Chris Toomey, President, DELEGATE
  2.  Vacant, Vice President/Secretary, DELEGATE
  3. Michelle Pollard, DELEGATE
  4. Nikole Trainor, DELEGATE
  5. Nyisha Underwood, DELEGATE
  1. Francis Sperisen III, President, DELEGATE
  2. Stephen Mungovan, Vice President, DELEGATE
  3. Judith Neidorff, Secretary, ALTERNATE DELEGATE
  4. Joseph Barber, ALTERNATE DELEGATE
  5. Luis Barahona, ALTERNATE DELEGATE
  6. Vacant, ALTERNATE DELEGATE
  7. Matt Luton, ALTERNATE DELEGATE
  8. Ralph Ray II, ALTERNATE DELEGATE
  1. Krysten Laine, President, DELEGATE
  2. Will Goldberg, Vice President, DELEGATE
  3. Steve Solnit, Membership Coordinator, DELEGATE
  4. Aliza Cuenca, Secretary, DELEGATE
  5. Ray Flores, DELEGATE
  6. Gopal Khadgi, DELEGATE
  7. Derek Omokaro, DELEGATE
  8. Kim Thompson, DELEGATE
  9. Kelly McCray, DELEGATE
  10.  Jo Elias-Jackson, DELEGATE
  11. Clavel Bascom, DELEGATE
  12. Vish Shenoi, DELEGATE
  13. Lorrie Tanioka, DELEGATE
  14. Beverly Chan, DELEGATE
  15. Tim Carlisle, DELEGATE
  16. Mike Chen, DELEGATE
  17. Naomi Lewis, DELEGATE
  18.  Vacant, DELEGATE
  19. Vacant, DELEGATE
  20. Vacant, DELEGATE
  21. Zack Kremnister, ALTERNATE DELEGATE
  22. David Chow, ALTERNATE DELEGATE
  1. Erica Dixon, President, DELEGATE
  2. Vacant, Vice President
  3. Loretta Luu, Secretary
  4. Lee-Ann, Collins, Unit Rep
  5. Jessica Diamond, Unit Rep
  6. Vacant, Unit Rep
  1. Andrea Alfonso, President, DELEGATE
  2. Anatasha Craigie, Vice President, DELEGATE
  3. Damon Louie, Treasurer
  4. Jamie Lee, Secretary
  5. Iheanyi Ngumezi, DELEGATE
  1. Shayda Haghgoo, President, DELEGATE
  2. Christopher DiPrima, Vice President, DELEGATE
  3. Jesse Rosemore, Correspondence Secretary
  4. Leslie Valencia, Recording Secretary
  5. Dylan Hamilton, Treasurer
  6. Moses Corrette, DELEGATE
  7. Claudia Espino, DELEGATE
  8. Rinal Lopez, DELEGATE
  9. Huy Le, DELEGATE
  10. Paul Bignardi, DELEGATE
  1. Jenna Castro, President, DELEGATE
  2. Paul Barradas, Vice President, DELEGATE
  3. Nancy Au-Yeung, Secretary, DELEGATE
  4. Sarah Blain, DELEGATE
  5. Colton Yee, DELEGATE
  6. Mongkol Mahavongtrakul, DELEGATE
  7. Bradley Wilson, DELEGATE
  8. Tedman Lee, DELEGATE
  9. Raman Singh, DELEGATE
  10. Edward Ho, DELEGATE
  11. Bessie Tam, DELEGATE
  12. Damon Curtis, DELEGATE
  13. Alisha Reinhardt, DELEGATE
  14. Kevin Day, DELEGATE
  15. Jose Herrera, DELEGATE
  16. Allison Nguyen, DELEGATE
  17. Janet Ng, DELEGATE
  18. Vacant, DELEGATE
  19. Cameron Beck, ALTERNATE DELEGATE
  20. Alexa Groenke, ALTERNATE DELEGATE
  21. Elliot Ryan, ALTERNATE DELEGATE
  22. Kenny Chin, ALTERNATE DELEGATE
  23. Peter Luong, ALTERNATE DELEGATE
  24. Jeanne Sum, ALTERNATE DELEGATE
  25. Michael Tan, ALTERNATE DELEGATE
  1. Gloria Lucas-Davis, President, DELEGATE
  2. Bart Murphy, Vice President, DELEGATE
  3. Arthur Marcelo, Secretary, ALTERNATE DELEGATE
  1. Deanna Chan, President, DELEGATE
  2. Cynthia Ullmann, Vice President, DELEGATE
  3. Zachary Vickers, Secretary, DELEGATE
  4. Sarah Larson, Area Coordinator, ALTERNATE DELEGATE
  5. Vacant, Area Coordinator, ALTERNATE DELEGATE
  6. Nikki Santana, DELEGATE
  7. Amy Wong, ALTERNATE DELEGATE
  1. Darrick Shanahan, President, DELEGATE
  2. Jeffrey Rose, Vice President, ALTERNATE DELEGATE
  3. Garry Orr, ALTERNATE DELEGATE
  4. Vacant, Secretary
  5. Vacant, Sergeant at Arms
  1. John Seagrave, President (Acting), DELEGATE
  2. Derek H. Chan, Vice President, (Acting), DELEGATE
  3. Vacant, Secretary
  1. June Suskin, President, DELEGATE
  2. Shane Hart, Vice President, ALTERNATE DELEGATE 
  3. Aaron Foxworthy, Secretary, ALTERNATE DELEGATE
  4. Benjamin Brandin, Steward, ALTERNATE DELEGATE 

Latest News